سورن کی یرکگور و معنای زندگی

Søren Kierkegaard

از {{model.count}}
تعداد
نوع
120,000
25% تخفیف
90,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

در نگاه کرکگور زندگی معنادار تنها در گرو زیستن یک زندگی اصیل است و اصالت انسان در گرو انتخاب‌های او در مسیر زندگی قرار دارد.

سورن کی یرکگور

Søren Kierkegaard

در نگاه کرکگور زندگی معنادار تنها در گرو زیستن یک زندگی اصیل است و اصالت انسان در گرو انتخاب‌های او در مسیر زندگی قرار دارد. ما با هر انتخابی در زندگی خود، در حقیقت نحوه بودن خودمان را برمی‌گزینیم و کیستی خود را رقم می‌زنیم. به هر میزان که ما بتوانیم خویشتن اصیل خود را برسازیم، زندگی ما معنادار می‌شود. انسان واقعیتی از پیش ساخته نیست بلکه موجودی است که توسط خودش آفریده می شود و این آفرینش را حدیقفی نیست. انسان بر اساس سودایی که در سر دارد و با بهره‌گیری از قدرت آزادی و اختیار خویش، انتخاب می کند و با این انتخاب، خود را می سازد و با این شدن‌های بی‌پایان خود را از نو خلق می‌کند. این ما هستیم که ناخدای تقدیر زندگی خویشیم. ما مسئول زندگی خود هستیم و باید در یکتایی خویش راه خود را بیابیم و بواسطه نگرشی که اختیار می‌کنیم و شیوه زندگی که در پیش می‌گیریم به زندگی خود معنا ‌بخشیم. هر خود اصیلی که ساخته می‌شود، جلوه متفاوتی از معنای زندگی را نمایان می‌کند.

 اما تکلیف رنج هایی که ما در مسیر زندگی با آنها مواجه می شویم چیست؟ عشق چه جایگاهی در معنابخشی به زندگی ما دارد؟ آیا بدون عشق می‌توان یک زندگی معنادار داشت؟ کدام ویژگی است که موجب می‌شود زندگی به زیستنش بیارزد؟ اینها پرسشهای دیگری هستند که کرکگور از آنها سخن می‌گوید و در این درسگفتار می توانید گزارشی از آرای او را بشنوید. 

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...