درباره کافه فیلو

«کافه فیلو» به همت گروهی از علاقه‌مندان به وادی اندیشه و هنر تشکیل شده است. هدف ما گسترش فرهنگ گفتگو، فلسفه‌ورزی و نیز اندیشه نقادانه است. کافه فیلو تلاش می‌کند گامی هرچند کوچک در راستای ارتقای دانش و فرهنگ عمومی بردارد.
کافه فیلو با همراهی گروهی از اساتید و اندیشمندان گرانقدر کشورمان کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی آنلاین برگزار می‌کند که شما می‌توانید از سراسر جهان در آنها شرکت کنید.

زمینه فعالیت‌های کافه فیلو شامل بخش‌های زیر می‌شود:
– فلسفه:‌ فلسفه اخلاق، فلسفه هنر، فلسفه علم، فلسفه ذهن،‌ فلسفه دین، ادیان و عرفان، فلسفه سیاست، فلسفه تطبیقی، معنای زندگی،‌ معرفت شناسی، تفکر نقاد و فلسفه برای کودکان.
– روانشناسی:‌ روانکاوی، روانشناسی انسان گرا، روانشناسی رفتارگرا، رواندرمانی اگزیستانسیل، معنادرمانی، روانشناسی زیستی-تکاملی، روانشناسی شناختی-رفتاری، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی سیستمی-خانواده، روانشناسی وجودی-انسان گرا و سایر رویکردهای تحلیلی.
– جامعه‌شناسی: روشها و نظریه ها، جامعه شناسی فرهنگ، هنر، دین، انسان شناسی، تاریخ معاصر، اقتصاد سیاسی، جغرافیای سیاسی.
– دوره های هنری و ادبی: تاریخ هنر،‌ شعر و ادبیات ایران و جهان، زبان شناسی، شعر و نقد ادبی، تحلیل فیلم،‌ داستان نویسی.
از دیگر فعالیت‌های کافه فیلو «معرفی کتاب و فیلم»، برگزاری «نشست‌های تحلیل فیلم و کتاب» و نیز تشکیل «گروه‌های کتابخوانی و گفتگو» است.
کافه فیلو همچنین تلاش می‌کند رویدادهای نوین در جهان فلسفه و اندیشه‌ از جمله سخنرانی‌ها‌‌، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها‌، سمینارها، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی را به اطلاع علاقمندان برساند.
به امید آن که در کنار همدیگر فرهنگ گفتگو و شهامت اندیشیدن را بیش از پیش بیاموزیم و بیاموزانیم.